Publiczne Przedszkole nr 11 w Radomiu

i

Autor: Karol Pakosz

Jak radomskie przedszkola i rodzice radzą sobie z obecnymi upałami?

2022-06-29 12:49

Upały dają się we znaki nie tylko starszym i zwierzętom ale również dzieciom. Dlatego zapytaliśmy radomskie przedszkola jak i rodziców jak radzą sobie z wysokimi temperaturami.

W czasie upałów pamiętajmy nie tylko o starszych i zwierzętach, ale również o dzieciach. W czwartek i piątek możemy spodziewać się w Radomiu temperatur do 35 stopni. Dlatego należy pilnować swoich pociech by się nie przegrzały. W czasie wakacji, część maluchów przebywa w przedszkolach. Jak radzą sobie z obecnymi upałami radomskie placówki?

Dzieci są przyzwyczajone do tego że w każdej chwili kiedy mają ochotę, mogą korzystać z wody która jest dla nich przygotowana. Z kolei kiedy wychodzimy na dwór, to dzieci mają odpowiednią ochronę w postaci czapeczek. - Powiedziała nam Jolanta Tworek, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 11 w Radomiu.

Przestrzegamy dzieci by nie przebywały na słońcu. Zaleceniem Pani dyrektor wychodzimy na dwór wcześnie rano. Natomiast w sali wybieramy spokojniejsze zabawy by dzieciom było lżej. - Powiedziała Ewa Kowalska, jedna z opiekunek w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Radomiu.

A jak radzą sobie z upałami mamy i babcie które opiekują się maluchami?

- Dużo nawadniam, obowiązkowo czapeczka, a w najgorętsze godziny chowamy się w domu. Na spacery wychodzimy do południa lub dopiero wieczorem.

- Przede wszystkim na główkę zakładam dziecku kapelusik i nie ubieram go zbyt ciepło. Jak jest słońce to stosuje kremu z filtrem, 50-tkę i staram się spacerować głównie w cieniu.

- Wychodzimy na spacery z rana bo później są upały. Dodatkowo w domu mamy klimatyzację.