mózg

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Edukacja

Jak tu być- hasłem przewodnim wystawy Mózg w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu

2024-02-06 11:11

Jak prawidłowo się wysypiać, zaplanować detoks od komórki i social mediów O tym wszystkim można się dowiedzieć odwiedzając wystawę Mózg 2024 w Zespole Szkół Technicznych. Uczniowie przez pół roku przygotowywali interaktywne stanowiska z myślą o swoich młodszych kolegach

Już po raz 14. uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych przygotowali interaktywną wystawę z myślą o swoich młodszych kolegach. Jej przygotowanie średnio zajmuje pół roku. Teraz uczniowie klas 7 i 8 mogą zobaczyć stanowiska. W tym roku poruszono temat problemów z jakimi na co dzień zmagają się młodzi ludzie.

- Zastanawialiśmy się z młodzieżą z ZST co może sprawiać że będzie im niekomfortowo i niewygodnie. Na tej wystawie będziemy pokazywali jak mogą uzależnić się od mediów społecznościowych i mediów cyfrowych. Jak szybko mogą zapomnieć o higienie snu. Jak mogą zapomnieć jak radzić sobie ze stresem. Sprawdzamy też jak młodzi ludzie radzą sobie ze stresem. Bardzo ważne jest dla mnie stanowisko gdzie mówimy jak radzić sobie z samotnością o samotności w grupie. Mówimy też o tym, że teraz młodzi ludzie wolą słuchać celebrytów niż naukowców i jakie może mieć to skutki. Mamy też ćwiczenie związane z dark- webem i możliwość wcielenia się w rolę hakera. Tym samym poruszamy temat cyberbezpieczeństwa - mówi Tomasz Magnowski, nauczyciel i pomysłodawca wystawy Mózg.

Wystawę w Zespole Szkół Technicznych można oglądać do 13 lutego.