Zalew w Siczkach

i

Autor: A.B Zalew w Siczkach

Jedlnia - Letnisko. Ponownie unieważniony przetarg na budowę kładki

2021-12-15 16:47

Przetarg na budowę kładki pieszo - rowerowej nad zalewem w Siczkach znów unieważniony. Jedyna oferta jaka wpłynęła była za droga. Kładka ma być przedłużeniem ulicy Płużańskiego łącząc ją z drogą do Kolonki i w pobliże stadionu

Budowa kładki nad zalewem w Siczkach znów z opóźnieniem. Drugi przetarg ogłoszony w listopadzie przez gminę Jedlnia Letnisko ponownie nie wyłonił wykonawcy. Jedyna oferta, która wpłynęła była za droga - mówi wójt Jedlni Letnisko Piotr Leśnowolski.

Była zbyt wysoka cena - to jest pierwszy powód, a drugi powód był taki, że ciągle rozmawiamy i te rozmowy nabrały tempa, a dotyczą one oczyszczenia zbiornika w Siczkach. Dobrze, żeby te inwestycje wypadły w tym samym czasie. 

- To dla naszej gminy ważna inwestycja - dodaje Wójt.

Ta inwestycja przede wszystkim jest wpisana do strategii rozwoju gminy Jedlnia - Letnisko. Jest to tak na prawdę odtworzenie ciągu pieszego z czasów kiedy na miejscu zbiornika płynęła tylko rzeka, a ulica Płużańskiego przechodziła na drugą stronę tej rzeki. 

Kładka ma mieć około 155 metrów długości i ma być ona przedłużeniem ulicy Płużańskiego łącząc ją z drogą do Kolonki i w pobliże stadionu.

Inwestycja została dofinansowana kwotą prawie 2 milionów złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE