kino

i

Autor: pixabay.com

Kameralne Lato rusza już w niedzielę! Znamy jury Konkursu Głównego

2021-07-02 15:36

Festiwal Filmowy Kameralne Lato rusza już w najbliższą niedzielę (4 lipca). Organizatorzy podali listę jurorów, którzy z wyselekcjonowanej puli filmów wybiorą ten najlepszy.

W tegorocznej edycji Konkursu Głównego Kameralnego Lata filmy oceniać będą:

prof. MARIA ZMARZ-KOCZANOWICZ - dokumentalistka, wykładowczyni akademicka, przewodnicząca jury. Autorka kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, w większości z nich była również autorką scenariusza. Ma w swoim dorobku także spektakle Teatru TV i jeden film fabularny.

NATALIA GRZEGORZEK - producentka filmowa;

ANNA MUCHA - aktorka, osobowość telewizyjna, ambasadorka festiwalu. Zagrała w kilkunastu polskich filmach i serialach, pracowała z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda, Steven Spielberg, Olaf Lubaszenko, Juliusz Machulski, Jacek Bromski, Wojciech Pszoniak, Olga Chajdas, Maciej Kowalewski, Piotr Wereśniak czy Patryk Vega.

JERZY BOŃCZAK - aktor filmowy i teatralny, reżyser teatralny. Zagrał w ponad 150 produkcjach filmowych, wyreżyserował ponad 40 spektakli teatralnych. 

MARCIN KOT BASTKOWSKI - montażysta filmowy. Jako trzy najważniejsze filmy w swojej karierze wymienia: „OGNIEM I MIECZEM” (1999) w reżyserii Jerzego Hoffmana, “SOMETHING BETTER TO COME” (2015) w reżyserii Hanny Polak oraz „JAK PIES Z KOTEM” (2018) w reżyserii Janusza Kondratiuka.

MAREK ŚWISZCZ - specjalista w zakresie profilaktyki społecznej. W 1991 roku rozpoczął służbę w Policji. Pracując w mazowieckiej Komendzie Wojewódzkiej Policji w latach 2012-2018, nadzorował m.in. działania programowe i organizacyjne związane z realizacją projektu KAMERALNE LATO, współtworząc nowatorskie programy z zakresu profilaktyki społecznej, realizowanej za pośrednictwem edukacji filmowej. Służbę w Policji zakończył na początku 2019 roku.

Przypomnijmy Festiwal Filmowy Kameralne Lato rusza w najbliższą niedzielę. W programie m.in.pokazy plenerowe, spotkania z artystami czy warsztaty. 

Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?