MBP w Radomiu

i

Autor: Karol Pakosz

Kiedy wróci winda dla niepełnosprawnych przy głównym wejściu do MBP?

2023-09-27 12:21

W planach jest przywrócenie udogodnienia poprzez zakup nowego urządzenia. Obecnie niepełnosprawni mieszkańcy i mamy z wózkami mogą korzystać z mobilnych szyn zastępujących podjazd. Więcej o tym w artykule.

Na to udogodnienie trzeba zaczekać. Mowa o przywróceniu windy dla niepełnosprawnych która znajdowała się przy głównym wejściu Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego. Przypomnijmy, urządzenie zostało zdemontowane, podobnie jak i podjazd po remoncie frontowej elewacji budynku.

Obecnie niepełnosprawni mieszkańcy i mamy z wózkami mogą korzystać z mobilnych szyn rozkładanych na schodach. Są one zastępstwem dla podjazdu którego nie można było odnowić ze względu na brak zgody konserwatora zabytku. Na obiektach zabytkowych nie można stosować tego typu rozwiązań, a poprzedni powstał przed wpisaniem go na listę zabytków.

W przypadku windy dla niepełnosprawnych nie nadaje się ona już do użytku. Początkowo planowano ją wyremontować, ale koszty przekraczały wartość samego urządzenia. Dlatego podjęto decyzję o zakupie nowej windy. Obecnie miasto stara się uzyskać dofinansowanie na jej kupno i złożyło w tym celu wniosek do PFRON-u.

Decyzja o przyznaniu środków ma pojawić się do końca października, a montaż w ciągu miesiąca od otrzymania pieniędzy. A co w przypadku gdy nie uda się uzyskać funduszy? Wtedy miasto zamierza zabezpieczyć pieniądze na jej zakup w budżecie na przyszły rok.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE