stypendia

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Ochrona zdrowia

Kolejni studenci kierunku lekarskiego otrzymali stypendia powiatu radomskiego

2023-12-04 11:26

Otrzymali stypendia, ale w zamian zobowiązali się przepracować dwa lata w szpitalach w Pionkach i Iłży. Trzech studentów kierunku lekarskiego otrzymało finansowe wsparcie od powiatu radomskiego.

Stypendia są przyznawane studentom kierunku medycznego od trzech lat. Mają zachęcić młodych medyków do podjęcia pracy w placówkach w powiecie radomskim: w Pionkach i Iłży.

– Jesteśmy jedynym powiatem w województwie mazowieckim, który zdecydował się na takie stypendia. W sumie kosztowało to powiat ponad 400 tysięcy złotych. Efektem jest sześcioro stypendystów. Czas pokazał, że warto było. Mamy dwa szpitale w Iłży i Pionkach, gdzie warunki do pracy bardzo się poprawiły -mówi Krzysztof Kozera wicestarosta radomski.

Jedną ze stypendystek powiatu radomskiego jest Iza.

- Otrzymane stypendium chciałabym przeznaczyć na pokrycie takich codziennych potrzeb. Jest to dla mnie ważne, bo niedługo zostanę mamą dwójki dzieci. Dzięki temu stypendium będę mogła skończyć studia - mówi Izabela Rayska – Farag, studentka kierunku lekarskiego z Lublina

Łącznie na stypendia lekarskie i pielęgniarskie w latach 2021-2024 przeznaczono pół miliona złotych z budżetu Powiatu Radomskiego.