Sołtykowska po opadach

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Miasto

Mieszkańcy zalewanych ulic z Malczewa na sesji domagają się konkretnych działań. Rozwiązanie problemu ma nastąpić jeszcze w tym roku

2024-03-26 12:21

Przyszli na sesje, dowiedzieć się kiedy ich ulice przestanie zalewać woda. Mieszkańcy ulic z dzielnicy Malczew wzięli udział w sesji rady miejskiej. Jak sami mówią, nie chcą słuchać zapewnień, ale oczekują konkretnych rozwiązań ich sytuacji. Te mogą pojawić się jeszcze w tym roku

Na sesji w radomskim ratuszu pojawili się mieszkańcy ulic Sołtykowskiej, Bieszczadzkiej i Gajowej. Chcieli usłyszeć konkrety dotyczące polepszenia stanu ulic przy których mieszkają. Ich zdaniem sytuacja jest trudna.

- Chcemy, żeby słowa nie były rzucane na wiatr. Takie obietnice pojawiają się od lat i nic się nie dzieje. Są kolejne plany koncepcje, ale nadal niewiele się dzieję. Nasze ulice są zalewane przez wodę. My musimy dotrzeć do pracy a nasze dzieci do szkoły. Ostatnio problem z przejazdem miała karetka pogotowia ratunkowego - mówi przedstawiciel mieszkańców z tych ulic.

Jednak sytuacja może się zmienić jeszcze w tym roku.

- Jeszcze dzisiaj rozmawiałem z prezesem Wodociągów Miejskich. Do jesieni tego roku problem powinien zostać rozwiązany. W tej chwili przystąpiono do realizacji dokumentacji technicznej. Tam będzie wybudowana przepompownia i kolektor podziemny, a część będzie sprowadzana w formie rowu otwartego - wyjaśnia Kazimierz Woźniak radny niezależny.

Mieszkańcy ulic mówią, że problem z wodą istnieje od kilku lat.