testy lotnisko

i

Autor: źródło PPL

Lotnisko

Na radomskim lotnisku próba generalna przed pierwszym lotem. Trwają testy pasażerskie

2023-03-29 10:42

To ma być próba generalna przed uruchomieniem lotniska w Radomiu. Dziś w radomskim porcie lotniczym rozpoczynają się testy z obsługi pasażerów i odprawy bagażowej. Weźmie w nich udział nawet 750 osób.

W terminalu mają pojawić się statyści, którzy wcielą się w rolę pasażerów. Zadaniem obsługi będzie odpowiednia ich obsługa oraz odprawa bagaży.

- To taka próba generalna przed udostępnieniem portu podróżnym, co będzie miało miejsce już za miesiąc. Takie testy są praktykowane na wszystkich lotniskach, bo ma to na celu wykrycie wszelkiego rodzaju niedociągnięć i ich eliminację. Testy będą trwały po 10-11 godzin dziennie i będzie brało w nich udział poza personelem i członkami służb państwowych około 750 osób. Najwięcej ostatniego dnia aż 450. Testowane będą różne scenariusze, które wymaga zaangażowania różnych pracowników i służb lotniskowych w tym agenta hendlingowego. W testach będą brali udział pracownicy PPl i uczniowie z Radomia i Kielc- mówi Anna Dermont rzecznik Przedsiębiorstwa Polskie Porty Lotnicze.

Pierwszy przylot do Radomia z Paryża linii lotniczych LOT zaplanowano na 27 kwietnia. Dzień później z radomskiego lotniska wyleci samolot do Kopenhagi.