Hala RCS

i

Autor: Dariusz Osiej/MOSiR

Na tę inwestycję mieszkańcy Radomia czekali 3 lata! Jest pozwolenie na użytkowanie hali

2021-12-03 13:10

Jest pozwolenie na użytkownie hali widowiskowo - sportowej przy ul. Struga w Radomiu. Taką informacje przekazał prezydent miasta Radosław Witkowski.

Pozwolenie na użytkowanie oznacza, że wkrótce obiekt będzie tętnił życiem sportowym i kulturalnym. Przypomnimy, ponad dwa tygodnie temu pozytywna opinie wydała w sprawie użytkowania straż pożarna. Teraz zielone światło dała Inspekcja Nadzoru Budowlenego. 

To najnowocześniejsza hala widowiskowo-sportowa w województwie mazowieckim. Spełnienie wymogów międzynarodowych federacji sportowych pozwoli organizować imprezy o najwyższej randze. Mamy mobilny parkiet o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych, atestowaną, obowiązującą na najważniejszych światowych imprezach nawierzchnię do siatkówki i piłki ręcznej. Część treningowa również wyposażona jest w stały, blisko 700-metrowy parkiet - czytamy na profilu społecznościowym prezydenta miasta Radosława Witkowskiego 

Koszt budowy hali to ponad 115 mln złotych, z czego ponad 34 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, a 10,5 mln to pieniądze odzyskane z gwarancji poprzedniego wykonawcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE