Wśród nabytków przeważają fotografie, ale są też obrazy, czy rysunki. Kwota grantu to 135 tysięcy złotych, reszta to wkład własny ze środków samorządu Mazowsza. - Tegoroczne zakupy dzieł, z których wiele to prace szczególnie ważne dla sztuki i kultury polskiej, doskonale realizują strategię rozbudowy zbiorów instytucji, opracowaną przez Romualda K. Bochyńskiego. Reprezentują różne dyscypliny, praktyki i postawy artystyczne oraz budują nowe relacje i konteksty z pracami znajdującymi się już w zbiorach. Zakup tych prac wprowadza także nowe wątki i jakości do kolekcji, zwiększając tym samym jej atrakcyjność. Głównym celem obecnych zakupów jest ukazanie ciągłości i żywotności postawy artystycznej, wyrosłej z ducha awangardy, która, co oczywiste, przejawia się w innych językach w twórczości już trzech pokoleń - informuje MCSW "Elektrownia"
Zakupy realizowane są według konsekwentnie realizowanej strategii. Jej główne założenia to: rozbudowa reprezentacji neoawangardy, poszerzanie spektrum jej problematyki, poszerzenie zespołu fotografii i nowych mediów oraz wzmocnienie reprezentacji polskiej sztuki lat 90', a także pokazanie twórczości artystów debiutujących po 2000 roku.
Zakupione eksponaty obejrzycie w naszej galerii, a więcej na temat kolekcji "Elektrowni" i jej rozwoju w materiale audio.