RCO

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Zdrowie

Ośrodek leczenia jelita grubego działa przy Radomskim Centrum Onkologii

2024-06-20 11:35

Ośrodek Kompetencji Raka Jelita Grubego działa Radomskim Centrum Onkologii. Dla chorych to szans na kompleksowe leczenie od rozpoznania po chemioterapię. Tym bardziej, że chorych na raka jelita przybywa z każdym rokiem.

Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Rak jelita grubego to drugi nowotwór pod względem śmiertelności w Polsce. Dlatego też powstał w Radomskim Centrum Onkologii działa Ośrodek Kompetencji Raka Jelita Grubego. To właśnie tam pacjenci mają otrzymać kompleksowe wsparcia.

- Ośrodek służy podwyższeniu jakości świadczeń w naszym szpitalu. Żeby otworzyć taki ośrodek i otrzymać certyfikat musi być odpowiednia liczba pacjentów z taką chorobą. Musieliśmy spełnić warunki pewnych oddziałów i pracowni, które są w naszym szpitalu. Zależało nam na tym, żeby pacjent miał dostęp nie tylko do tej sfery takiej medycznej jak lekarz czy pielęgniarka. Chodzi o psychologię, edukację, kontakt z dietetykiem, czy pielęgniarką stomijną. Chodzi oto, by pacjent czuł się zaopiekowany w jak najlepszy sposób - mówi Wojciech Majchrzak, Kierownik Klinicznego Oddziału Chirurgii Onkologicznej Radomskiego Centrum Onkologii.

W Radomskim Centrum Onkologii jest możliwość wykonania badania kolonoskopii, które pomaga wykryć raka jelita grubego.