młodzieżowa rada miasta

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Edukacja

Młodzieżowa Rada Mista podsumowuje działalność w kończącym się roku szkolnym

2024-06-19 10:35

​Zorganizowali galę 30-lecia swojej działalności, warsztaty i spotkania dla młodych oraz akcję charytatywne. Młodzieżowa Rada Miasta Radomia podsumowała swoją działalność w kończącym się roku szkolny

Młodzieżową Radę Miasta tworzą uczniowie radomskich szkół średnich, wybrani w wyborach w poszczególnych liceach i techników. W trakcie minionego roku gremium obchodziło 30 lecie swojej działalności. Radomski parlament młodzieży jest jedną z najstarszych organizacji w Polsce. 

- W październiku udało nam się przeprowadzić akcje namawiającą młodzież do startu w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Udało nam się nagrać filmik i trafić z nim do sieci. Zrobiliśmy to jako jedyna młodzieżowa organizacja w mieście - mówi  Olaf Krakowski przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Radomia.

Ważne było zorganizowanie przez Młodzieżową Radę Miasta warsztaty dla młodych ludzi.

- W tym roku realizowaliśmy projekt "Radom ku młodym". Otrzymaliśmy na ten projekt pieniądze z budżetu województwa mazowieckiego. Otrzymaliśmy 25 tysięcy złotych na zrealizowanie cyklu trzech warsztatów dotyczących rynku pracy, klimatu i ekologii oraz gala samorządów. Najlepszym samorządem został samorząd Zespołu Szkół Muzycznych-mówi Mikołaj Maksymiuk były przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta.

​W nowym roku szkolnym wyzwaniem ma być realizacja młodzieżowego budżetu obywatelskiego. Odbędą się też wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.