Pandemia ma wpływ na kondycję psychiczną!

2022-01-24 11:16

Do radomskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej wciąż zgłaszają się radomianie, którzy mają problemy w związku z pandemią COVID-19. - Ten wirus obniża naszą kondycję psychiczną - zauważają pracownicy Ośrodka.

Problemy z dostaniem się do lekarza, utrata pracy czy domowa izolacja. W czasie pandemii jesteśmy bardziej narażeni na problemy psychiczne. Jak zauważa Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu, pandemia wpłynęła na kondycję psychiczną radomian:

Boją się o siebie, o bliskich. Boją się, że zachorują, że stracą pracę. Często bywa tak, że są zamknięte małżeństwa w domach, które są w trakcie postępowania rozwodowego i ten konflikt w jakiś sposób narasta - powiedział Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej. - Zgłaszają się też ludzie, którzy mają problem, by dostać się do lekarza pierwszego kontaktu. Boją się o siebie, o swoich bliskich, że zachorują.

W Ośrodku Interwencji Kryzysowej działa także specjalny telefon, pod którym można uzyskać wsparcie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE