prokuratura

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Pożar karetek z Grójca. Co nowego w śledztwie?

2023-06-01 12:46

Śledztwo trwa, ale wciąż nie ma podpalaczy. Chodzi o sprawę pożaru karetek pogotowia, który wybuchł w lutym w Grójcu. Sprawę prowadzi policja i prokuratura.

W nocy z 22 na 23 lutego w Grójcu spłonęły dwa pojazdy medyczne. Jeden został całkowicie spalony, drugi - poważnie uszkodzony. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura. Jednak sprawcy podpalenia nadal są nieznani. Jak informuje Agnieszka Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu, obecnie śledczy czekają na opinie biegłych. 

- Chodzi o opinie z zakresu biologii, daktyloskopii, traseologii. Dopiero po uzyskaniu tych opinii i porównaniu ich z danymi jakie są w bazach będzie można ustalić sprawców tego podpalenia. Ponadto prowadzone są działania operacyjne również zmierzające do ustalenia sprawców - wyjaśnia Agnieszka Borkowska. 

Przypomnijmy, spalone karetki należały do firmy współpracującej z Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu. Jak zapewniała po zdarzeniu dyrekcja lecznicy nie były wykorzystywane w ratownictwie medycznym ale do celów pomocniczych dla szpitala.