Wiadukt na ul. Żeromskiego

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Przebudowa wiaduktu na ul. Żeromskiego - Otworzono oferty przetargowe

2022-09-23 13:39

Łącznie wpłynęło 10 ofert, ale każda z nich przekracza zakładany budżet. Więcej o tym w artykule.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otworzył oferty przetargowe na przebudowę wiaduktu w ciągu ul. Żeromskiego. Łącznie wpłynęło 10 ofert i każda z nich przekracza wyznaczony budżet. Całkowita kwota jaką zarezerwowało MZDiK i PKP Polskie Linie Kolejowe to blisko 153 mln zł, a najtańsza oferta opiewa na ponad 176 mln. Najdroższa z nich wynosi ponad 227 mln zł.

Jest jedna oferta, którą możemy nazwać "światełkiem w tunelu" pod kątem wyliczenia kosztorysu Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Miasto na przebudowę tego wiaduktu zarezerwowało 130 mln złotych, a jedna z ofert jest niemal trafiona z punkt. Jedna z firm złożyła kosztorys na przebudowę tego wiaduktu jeśli chodzi o część drogową na kwotę blisko 131 mln złotych. Należy jednak pamiętać o tym, że przetarg będzie brany pod kątem kosztorysowym całościowo. - Powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Obecnie trwa sprawdzanie ofert przetargowych. Według MZDiK może to potrwać od trzech do pięciu tygodni.​ Przypomnijmy, wiadukt ma powstać praktycznie od nowa i będzie ważnym punktem dla osób przyjeżdżających na radomskie lotnisko.