Przed nami III Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych

i

Autor: Źródło: facebook.com/MistrzostwaPolskiOrkiestr

Kultura

Przed nami III Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych

2024-06-20 11:30

W dwudniowych zmaganiach orkiestr które odbędą się w dniach 6-7 lipca weźmie udział 12 zespołów. Co przewidziano w programie? O tym w artykule.

Będą rywalizować w Radomiu o tytuł najlepszego zespołu. Przed nami trzecia edycja Otwartych Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych. Łącznie zaprezentuje się 12 zespołów z całego kraju w tym m.in. Orkiestra Red Swing Low Gryfice, Orkiestra Kamiliańska - Tarnowskie Góry czy Orkiestra Dęta Allegretto z Rogoźnika.

Mistrzostwa będą odbywać się przez dwa dni. Na sobotę, 6 lipca zaplanowano od godz. 9.30 przesłuchania, a o 18.30 odbędzie się wielka parada orkiestr która przejdzie ulicami miasta. Zacznie się ona w trzech miejscach na raz: spod radomskiej Łaźni przy ul. Żeromskiego i z drugiego końca ulicy a także z ul. Moniuszki. Następnie zespoły przejdą z tych miejsc i spotkają się razem na Placu Konstytucji 3 Maja, gdzie każdy wykona jeden utwór. Po zaprezentowaniu się, orkiestry przejdą na Plac Jagielloński, na którym odbędzie się oficjalne otwarcie mistrzostw.

Dzień później, 7 lipca pokazy przeniosą się na stadion MOSiR-u przy ul. Narutowicza 9. Na miejscu orkiestry zaprezentują przemarsze i parady. Dodatkowo po raz pierwszy w ramach mistrzostw odbędzie się bitwa perkusyjna. Poniżej znajdziecie pełny program wydarzenia:

Plakat

i

Autor: Źródło: Materiał Prasowy