sesja

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Miasto

Radni w poniedziałek mogą zdecydować o wsparciu do Radomiaka. Klub wnosi o 2 miliony złotych

2024-05-24 12:44

2 miliony złotych -o takie dofinansowanie lub pożyczkę prosi miasto Radomiak Radom.​ Piłka jest teraz po stronie radnych, którzy w poniedziałek wysłuchają informacji o stanie finansów klubu. Przepisy pozwalają by miasto mogło udzielać pożyczek a ich limit ustalają radni.

Jeżeli chodzi o pożyczkę dla Radomiaka Radom to piłka jest po stronie radnych. To oni podczas poniedziałkowej sesji mają wysłuchać informacji na temat sytuacji finansowej klubu. Potem ewentualnie podejmą decyzje w sprawie udzielenia finansowego wsparcia.

- Przed nami zapewne ożywiona dyskusja, zapewne ciekawa. Czy skończy się podjęciem decyzji o udzieleniu pożyczki Radomiakowi Radom tego nie wiem. To będzie zależało jak przedstawiciele Radomiaka podejdą do tematu. Jeżeli chodzi o procedurę, to rada miejska określa do jakiej kwoty prezydent może udzielić pożyczki. Natomiast dalsze działania należą do prezydenta i skarbnika miasta- czyli władzy wykonawczej. Poniedziałkowa dyskusja będzie miała fundamentalne znaczenie w tej kwestii - mówi Mateusz Tyczyński przewodniczący rady miejskiej w Radomiu.

Początek sesji w poniedziałek o 9.