Sebastian Klochowicz

i

Autor: Źródło: amfiteatr.radom.pl

Kultura

Radomianie poszukiwani do fotograficznego projektu

2023-12-18 9:50

W Miejskim Ośrodku Kultury realizowany jest projekt "Profile" w ramach którego zgłoszonym mieszkańcom wykonywane są portrety mające pokazać jak się zmieniają.

Można stać się częścią fotograficznego projektu. Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr i fotograf Sebastian Klochowicz przypominają o możliwości zgłaszania się do "Profile". Celem projektu jest pokazanie jak zmieniają się oblicza mieszkańców na przestrzeni czasu. Potrwa on około roku a w tym czasie będą wykonywane zestawy autoportretów. Do udziału poszukiwani są mieszańcy w wieku od 15 do 30 lat.

Działanie polega na stworzeniu zestawu portretów młodych i dorastających ludzi wchodzących w dorosłość, będących nadzieją dla naszej przyszłości. Pomysł zakłada wykonanie serii zdjęć metodą fotochemiczną, aparatem wielkoformatowym o formacie filmu 4×5” co jest nawiązaniem do korzeni fotografii – jej niezwykłej tradycji. - Czytamy na stronie Amfiteatru.

Autor projektu, Sebastian Klochowicz chciałby również powtórzyć projekt powracając do fotografowanych osób za ok. 10-15 lat by znów wykonać ich portret a także dowiedzieć się co osiągnęli. Udział w projekcie realizowanym w Amfiteatrze jest darmowy, ale obowiązują zapisy pod adresem mailowym alicja.gryz.wasil@amfiteatr.radom.pl. Najbliższe spotkanie w ramach projektu zaplanowano na 13 stycznia.