Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Środowisko

Radomscy społecznicy zachęcają do udziału w akcji "Bądź Eko - Uratuj Choinkę!"

2024-01-08 13:49

Stowarzyszenie Zielona Akcja ogłosiła drugą edycję swojej akcji, gdzie mieszkańcy mogą przekazać im świąteczne drzewko a tym samym dając mu drugie życie. Więcej o tym w artykule.

​Już po raz drugi zachęcają mieszkańców do oddawania bożonarodzeniowych drzemek. Mowa o kolejnej edycji akcji „Bądź Eko – Uratuj Choinkę” od Stowarzyszenia Zielona Akcja. Jej celem jest zapewnienie drzewkom po świętach drugiego życia. Społecznicy ze stowarzyszenia przyjmują zarówno choinki cięte jak i doniczkowe.

W przypadku drzewek ciętych zostaną one wykorzystane jako zrębki w miejskiej przestrzeni i na ogrodzie społecznym. Z kolei choinki w doniczkach będą w tym ogrodzie trzymane, a jeśli przeżyją zostaną wysadzone na terenie miasta pod nadzorem wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego.

Jak zgłosić choinkę do przekazania? Można to zrobić na trzy sposoby: Poprzez formularz kontaktowy na stronie Zielonej Akcji, mailowo pod adresem kontakt@zielonaakcja.eu lub telefonicznie pod nr 798 606 961. Można umówić się zarówno na to by choinka została od nas odebrana przez społeczników jak również na to by samemu im je zawieść. Akcja potrwa do końca stycznia.