ulica Zielna Radom

i

Autor: źródło: facebook Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu

Radomski Program Drogowy zakończony! Co udało się zrobić?

2021-12-27 12:21

Kilka ulic utwardzono w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Są tez trzy inwestycje, które stanęły w miejscu. - Na wykonawcę nakładane są kary - tłumaczy Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

Na pierwszy ogień poszła ulica Gęsia, a jako ostatnia - Zielna. Pod koniec tego roku utwardzono ​kolejną - i ostatnią już w tym roku - ulicę w ramach Radomskiego Programu Drogowego.

Mieszkańcy drogi na radomskim Młodzianowie zyskali tylko nową nawierzchnię.

Jak zwykle przy zadaniach z Radomskiego Programu Drogowego, na całej długości ulicy Zielnej położono asfalt tylko i wyłącznie. Nie ma tam chodników, nie ma kanalizacji. Długość ulicy to 320 metrów, a koszt wykonania prac wyniósł prawie 360 tysięcy złotych - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. - W tym roku w ramach RPD utwardzono też ulice Gęsią, sięgacz Starachowickiej, Mroza i Stawową.

Były też pewne problemy.

Nie jest to winą Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, a jednego z wykonawców, z którym MZDiK prowadzi rozmowy od pewnego czasu. Po to, aby jak najszybciej zakończyć niektóre zadania. Jednocześnie MZDiK nakłada na tego nierzetelnego wykonawcę kary finansowe - dodaje Puton.

Pierwszą z ulic w ramach RPD - Gęsią - utwardzono w sierpniu tego roku.