Centru Rehabilitacji w Radomiu

i

Autor: Anna Wróblewska/UM Radom

Rehabilitacja przenosi się na ulicę Narutowicza! Kiedy?

2022-05-19 14:43

Oddział rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, który mieści się przy ulicy Giserskiej zostanie przeniesiony do budynku przy ulicy Narutowicza. Jednak na przeprowadzkę miasto musi poczekać jeszcze przynajmniej miesiąc.

​W ciągu miesiąca budynek nowej rehabilitacji ma zostać przywrócony do pierwotnego stanu. Chodzi o obiekt przy ulicy Narutowicza, w którym w czasie pandemii COVID-19 znajdował się szpital tymczasowy.

Placówka zakończyła działalność 1 kwietnia, teraz miasto czeka, by zaadaptować obiekt na potrzeby centrum rehabilitacji. Najpierw jednak spółka skarbu państwa, która była odpowiedzialna za szpital tymczasowy musi doprowadzić pomieszczenia do pierwotnego stanu.

Miasto liczy na to, że sprzęt znajdujący się w budynku zostanie na potrzeby radomskiej lecznicy.

W przyszłym miesiącu będziemy mogli rozpoczynać przeprowadzkę oddziału rehabilitacji z ulicy Giserskiej do nowego budynku przy ulicy Narutowicza. Totalizator Sportowy w ciągu miesiąca musi jeszcze przywrócić cały obiekt do pierwotnego stanu, co wiąże się z koniecznością wykonania drobnych prac remontowych - czytamy na Facebooku wiceprezydenta Radomia, Jerzego Zawodnika. - Jednocześnie liczę, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, sprzęt, który był na wyposażeniu szpitala tymczasowego, pozostanie w Radomiu.

W budynku przy ulicy Giserskiej, w którym był oddział rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, miasto po przenosinach planuje utworzenie hospicjum.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE