Udało się zebrać potrzebne środki na zakup respiratora dla miejskiego szpitala

i

Autor: Facebook: Rzecznik Szpitala Specjalistycznego w Radomiu - Elżbieta Cieślak

Respirator dla Radomia! Udana zbiórka dla radomskiej lecznicy

2020-03-30 8:46

Udało się! Respirator trafi do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermanna. Wszystko za sprawą zbiórki organizowanej w ramach akcji Zanurzeni w miłości.

Zbiórka odbywała się przez całą niedzielę, 29 marca i początkowo miała trwać do północy. Organizatorzy przedłużyli jednak możliwość wpłacania datków do godziny 8:00 rano w poniedziałek, 30 marca.

Z najnowszych danych ze strony www.zanurzeniwmilosci.pl, na której odbywała się zbiórka wynika, że udało się zebrać potrzebną kwotę, czyli 105 tysięcy złotych. Zbiórka organizowana była przez Caritas Diecezji Radomskiej. Instytucja zbierała pieniędze dla dwóch szpitali należących do Diecezji Radomskiej: Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Tochtermanna oraz Szpitala Powiatowego w Opocznie. W obu przypadkach udało się zebrać wystarczającą kwotę.

Za zakupione środki radomska Caritas zakupi prócz respiratora także maseczki ochronne, kombinezony i środki dezynfekujące karetki radomskiego pogotowia. Wszystko w związku z walką z koronawirusem.