Przejazd przez 25 czerwca i Żeromskiego

i

Autor: źródło: MZDiK.pl

Skorzystają rowerzyści! Przejazd przez 25 Czerwca gotowy

2021-11-16 6:28

Od początku listopada można już korzystać z przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego. Tzw. śluzy rowerowe powstały w ramach zaległego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2014 roku. W środę, 10 listopada odebrano całą inwestycję.

Skorzystają kierowcy, a przede wszystkim - rowerzyści. Zakończyły się wszystkie prace na skrzyżowaniu ulicy 25 Czerwca i Żeromskiego.

Prócz nowych świateł dla kierowców powstał także przejazd rowerowy przez skrzyżowanie.

Zgodnie z projektem wymieniono tam sygnalizację świetlną na nową, wyświetlającą także sygnały dla rowerzystów. Na samym skrzyżowaniu pojawiły się specjalnie wymalowane pasy, po których rowerzyści mogą przejeżdżać właśnie przez to skrzyżowanie - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. - Są to tak zwane śluzy, a rowerzyści są wykrywani poprzez pętle indukcyjne, które są również zamontowane przy tym skrzyżowaniu. Przejazd rowerowy jest już działający i można z niego korzystać.

Jest to projekt z Budżetu Obywatelskiego.

Jest to ostatni element projektu z Budżetu Obywatelskiego Radomia z roku 2014. Prace nad tym przejazdem rozpoczęły się w połowie sierpnia - dodaje Puton.

Prócz przejazdu rowerowego pojawiła się także zupełnie nowa sygnalizacja świetlna, ale nie tylko.

Poprzednie światła na tym skrzyżowaniu w ostatnim czasie coraz częściej się psuły. Istniało ryzyko, iż za jakiś czas mogą całkiem przestać działać, a to oznaczałoby kompletny paraliż komunikacyjny tej części miasta - powiedział rzecznik MZDiK. - Dotychczasowe światła stałoczasowe zostały zastąpione akomodacyjnymi. To znaczy, że będą one dostosowywać się do natężenia ruchu. Przy okazji tych robót wykonaliśmy także remont chodnika i obniżyliśmy krawężnik obok salonu telefonii komórkowej.

Koszt przebudowy tego skrzyżowania to ponad 171 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE