Briefing prasowy dotyczący stypendiów Polish Orphans Charity

i

Autor: Karol Pakosz

Stypendia Polish Orphans Charity czekają na uzdolnione artystycznie dzieci

2022-09-21 13:11

Dziś ruszył nabór do kolejnej edycji stypendiów mających pomóc dzieciom i młodzieży w rozwoju ich umiejętności. Więcej o tym w artykule.

Pomogą dzieciom rozwijać swoje pasje. Ruszył nabór do kolejnej edycji stypendiów Polish Orphans Charity. Łącznie jest to 12 stypendiów w wysokości 3 tys. złotych. Pomoc przeznaczona jest dla młodzieży i dzieci uzdolnionych artystycznie, a które są sierotami lub mają trudną sytuacje materialną. Stypendia mają umożliwić im rozwijanie swoich umiejętności poprzez m.in. zakup potrzebnego sprzętu czy kursów.

Nie jest to stypendium dedykowane dla dzieci szczególnie uzdolnionych, wybitnych. Dla nas liczy się żeby pomóc dziecku w rozpoczęciu jego drogi artystycznej i wesprzeć w trudnej sytuacji w której znajduje się rodzina czy dziecko. - Powiedział Krzysztof Gajewski z fundacji Polish Orphans Charity.

Nabór na stypendia kończy się 15 października. Wnioski należy składać mailowo lub osobiście do Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.​ Więcej informacji na stronie bip.radom.pl.