Szpital Powiatowy w Iłży

i

Autor: FB Starostwo powiadowe w Radomiu

Szpital Powiatowy w Iłży: Od środy więcej miejsc dla pacjentów covidowych

2021-11-29 12:26

Od najbliższej środy pojawi się dodatkowe 17 łóżek. Więcej o tym w artykule.

Więcej miejsc dla osób zakażonych koronawirusem. Od najbliższej środy szpital powiatowy w Iłży zwiększy liczbę łóżek dla pacjentów covidowych. Jak powiedział nam Marcin Genca, rzecznik Powiatu Radomskiego, łącznie pojawi się 17 dodatkowych miejsc:

Najwięcej miejsc dla chorych posiada dział chorób wewnętrznych: 42 łóżka w tym 4 łóżka z dostępem do kardiomonitora oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, czyli są to te tzw. łóżka respiratorowe. Kolejne 17 łóżek zostanie przygotowanych w dziale chirurgii ogólnej.

Jak dodaje Marcin Genca, dział ginekologiczno-położniczy wraz z działem pediatrii, pozostaną oddziałami bez pacjentów covidowych:

Jeżeli trafią tam panie lub mali pacjenci z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, będą oni umieszczani w izolatkach, czyli nie będą mieli kontaktu z innymi pacjentami tych oddziałów.

Szpital w Iłży będzie miał łącznie 59 łóżek dla pacjentów covidowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE