szpital tymczasowy

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Szpital tymczasowy jest już w pełni zapełniony

2021-11-26 14:10

Nawet jeżeli są wolne miejsca, natychmiast są zajmowane przez pacjentów z objawami COVID-19 czekających na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Szpital tymczasowy przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym jest przepełniony.

Kolejny dzień przynosi nowe informacje o setkach osób, kóre zachorowały na COVID-19 Trudna sytuacja nie oszczędza również regionu radomskiego. W Szpitalu tymczasowym, który przyjmuje tylko osoby chore na COVID- 19 nie ma już wolnych łóżek. 

- W szpitalu mamy około 130 osób, które są chore na COVID-19. Przepełniony jest szpital tymczasowy gdzie mamy zapewnione 80 miejsc zwykłych dla chorych na COVID-19 i 20 miejsc respiratorowych. Chorzy przebywają także na oddziałach Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. I tak chorzy przebywają na oddziale wewnętrznym, chirurgii i kardiologii. Niepokojące jest to, że do naszego szpitala trafiają ciężarne kobiety, które są chore na COVID-19. Poprawia się natomiast sytuacja na oddziale neonatologii gdzie trafiały małe dzieci chore na COVID-19. Jak informowaliśmy jedno z dzieci przebywało na Oddziale Intensywnej Terapii i musiało korzystać z respiratora. Jednak w tym przypadku stan zdrowia się poprawił - mówi Elżbieta Cieślak rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Problemy związane z przyjmowaniem pacjentów zgłaszał w tym tygodniu Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.