W ten weekend słupki rtęci w Radomiu wskazały ponad 32 stopnie Celcjusza. Taką temperaturę źle znoszą osoby starsze oraz dzieci. Duszna i gorąca aura przełożyła się na pracę zespołów ratownictwa medycznego.
Od piątku do poniedziałku było 368 interwencji służby medycznej. Większość tych wyjazdów wiązała się z zasłabnięciami , z zawrotami głowy, nudnościami. Zachorowania te były związane z wysoką temperaturą. Po raz kolejny apelujemy by w gorące dni pić dużo wody, nie przebywać zbyt długo na słońcu - mówi Beata Otwinowska z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
Niestosowanie się do powyższych zasad może spowodować udar cieplny.
Zobacz naszą galerię z Biegu na 6 łap: