Wkręć się w sztukę

i

Autor: Źródło: amfiteatr.radom.pl

Kultura

W Amfiteatrze odbędzie się kolejne spotkanie ze sztuką

2023-11-16 13:41

W przyszłą niedzielę, 26 września w placówce kultury odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Wkręć się w sztukę". Jaka postać będzie tematem spotkania? O tym w artykule.

Ponownie będą odkrywać świat sztuki. W Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Wkręć się w sztukę". Spotkania warsztatowe skupiają się na twórczości znanych artystów. Dzieci i rodzice którzy biorą w nich udział podczas zajęć poznają konkretne postacie ze świata sztuki. Dodatkowo młodzi radomianie tworzą swoje pracę które inspirowane są poznanymi dziełami.

Na poprzednich spotkaniach młodzi mieszkancy Radomia poznawali zazwyczaj twórczość malarzy, jednak tym razem będzie to polska poetka Wisława Szymborska:

Rok 2023 jest rokiem Wisławy Szymborskiej. Nie każdy wie, że ta wybitna poetka i laureatka Nagrody Nobla oprócz pisania pasjonowała się także sztuką wizualną. Lubiła wycinać, kleić i komponować kolaże. Dzieła artystki podczas kolejnego warsztatu z Panem od Plastyki będą punktem wyjścia do stworzenia wyjątkowych ilustracji. - Czytamy na stronie Amfiteatru.

Najbliższe spotkanie z cyklu "Wkręć się w sztukę" odbędzie się 26 listopada w niedzielę o godz. 10.00 i 12.00 w budynku Amfiteatru przy ul. Daszyńskiego 5.