Obraz Iwy Kruczkowskiej-Król

i

Autor: Zdjęcie obrazu Iwy Kruczkowskiej-Król, "African mood", 2022, olej na płótnie

Kultura

W Łaźni będzie można oglądać „Obrazy innej codzienności”

2023-11-20 14:15

W najbliższy piątek przy ul. Traugutta 31/33 odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej twórczość Iwy-Kruczkowskiej Król. Więcej o tym w artykule.

„Obrazy innej codzienności” - To tytuł wystawy jaką wkrótce będzie można oglądać w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia. Przedstawia ona pracę Iwy Kruczkowskiej-Król, malarki, kostiumografki i scenografki działającej od wielu lat na artystycznej scenie. W latach 2004-2020 uczestniczyła w produkcjach teatralnych, filmów fabularnych czy reklam. Ma także za sobą ponad 30 wystaw indywidualnych i uczestniczyła w ponad 270 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Wystawa która prezentowana będzie w Łaźni poświęcona jest tematowi Afryki i jej kultury. Składają się na nią dwie ekspozycję:

Pierwsza z nich przedstawia obrazy, które są scenami rodzajowymi, opowiadają historię ludzi spotkanych podczas podróży, ludzi którzy właśnie żyją w odmiennej rzeczywistości, która jest dla mnie ciekawa i fascynująca jak ich kultura, sztuka i obyczaje. To właśnie możliwość dotknięcia tej odmienności sprawia, że podróże są tak fascynujące, dają nam one możliwość spojrzenia na wszystko ze świeżością dziecka, które uczy się, patrzy, poznaje. Mam nadzieję, że także ta świeżość uczy nas tolerancji. Ponieważ właśnie jej poświęcona jest druga cześć wystawy oparta o portrety. Te wizerunki czerpią wiele z fotografii podróżników i opowiadają one o moim zachwycie nad różnorodnością etniczną Afryki. - Mówi Iwa Kruczkowska-Król

Przypomnijmy, wernisaż "Obrazów innej rzeczywistości" odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17.00 w budynku Łaźni przy ul. Traugutta 31/33. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać 5 stycznia przyszłego roku.​