Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu

i

Autor: Jakub Białczak

W lockdownie mieli co robić. Pracowali nad fotografiami i mają nowe eksponaty [AUDIO]

2021-02-16 15:06

Krysia czy Humber. Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu może się pochwalić nowymi eksponatami. Tym samym kolekcja placówki liczy już 66 jednośladów. Oprócz rowerów można zobaczyć tam między innymi kolarskie pamiątki, stare zdjęcia czy proporczyki klubów sportowych.

Muzeum Polskich Rowerów jest otwarte dla zwiedzających. Przypominamy, ekspozycje może oglądać jednocześnie 5 osób. Placówka wzbogaciła się o cztery nowe eksponaty. Jednoślady zostały przekazane przez radomskie towarzystwo retrocyklistów „Sprężyści”. Do kolekcji radomskiego muzeum dołączył Humber z Fabryki Rowerów Tatra w Katowicach. Drugi eksponat to rower wyprodukowany w warszawskiej wytwórni Adama Kamińskiego. Nowościami są też młodzieżowa damka Krysia z 1791 roku oraz Romet Sport – kolarzówka.

Zanim wybierzecie się osobiście na Curie-Skłodowskiej, zapraszamy do posłuchania rozmowy z Łukaszem Wykrotą, kuratorem wystawy w Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu. Dowiecie się między innymi co w tym roku planuje muzeum i co oprócz rowerów można obejrzeć na miejscu.

Kuba Białczak z mikrofonem w Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu
Sonda
Czy za rażące naruszenie przepisów drogowych kierowcy powinni tracić prawo jazdy dożywotnio?