Hogwart i bohaterowie Harrego Pottera zagościli w PSP nr 4 w Radomiu - AUDIO

2021-11-29 17:11

Wróżbiarstwo, numerologia, produkcja eliksirów - mowa o magicznych lekcjach jakie odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomiu. Taki pomysł na sprawdzenie znajomości lektury szkolnej "Harry Potter i kamień filozoficzny" J.K. Rowling mieli nauczyciele placówki. Więcej w artykule

Po jakie metody i sposoby może sięgnąć nauczyciel, który chce wesprzeć swoich uczniów w zdobywaniu wiedzy? Jak pokazali nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomiu można na przykład stworzyć szkołę magi, by sprawdzić znajomość szkolnej lektury "Harry Potter i kamień filozoficzny" J.K Rowling. W piątkowy wieczór szkoła zamieniła się w Hogwart, a uczniowie klas 4 rozpoczęli magiczne lekcje. Był konkurs wiedzy związanej z sagą Harrego Pottera, ale także zajęcia z produkcji eliksirów, numerologii, czy wróżbiarstwa-  opowiada Marcin Wachnicki, nauczyciel języka polskiego.

HOGWART - Marcin Wachnicki nauczyciel języka polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomiu

Zajrzeliśmy też do sali lekcyjnej, gdzie uczniowie przygotowywali magiczny eliksir.

HOGWART - Marcin Wachnicki

Zapytaliśmy też uczniów jak podobają im się takie lekcje.

Magiczne lekcje w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomiu zorganizowali trzej nauczyciele:  Marcin Wachnicki - nauczyciel języka polskiego,  Barbara Sowa - nauczycielka matematyki oraz  Agnieszka Tarnowska  - nauczycielka muzyki.

HOGWART - Natalia Cieślik i Kacper Jaskólski, uczniowie klasy 4d