W Radomiu odbędzie się kolejna edycja Maratonu Pisania Listów

i

Autor: Karol Pakosz

W Radomiu odbędzie się kolejna edycja Maratonu Pisania Listów

2022-11-23 14:34

Po raz kolejny radomianie będą mogli ująć się za ludźmi których prawa człowieka są łamane. Więcej o tym w artykule.

Akademia Handlowa Nauk Stosowanych organizuje w Radomiu 6 edycję Maratonu Pisania Listów. Jest to akcja od Amnesty International, która ma na celu zapewnienie wsparcia osobom będących więźniami sumienia lub ich prawa człowieka są łamane. W tym roku motywem przewodnim maratonu jest prawo do pokojowych zgromadzeń:

Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń. Okażmy wsparcie tym, których spotyka więzienie i prześladowania tylko dlatego, że odważyli się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości! - Czytamy na stronie Amnesty International

Radomianie mogą napisać list do jednej z 10 osób jakie zostały wybrane do akcji w naszym mieście. Ich sylwetki i historię poznacie TU. Do wzięcia udziału zachęca m.in. Katarzyna Kalinowska, która w swoim liście ujęła się za kubańskim artystą, Luis Manuel Otero Alcántara, który od 2001 roku siedzi w więzieniu po tym jak zadeklarował publicznie udział w największej demonstracji przeciwko kubańskiemu rządowi:

Jestem głęboko przekonana i mam wielką nadzieje że mój list i tysiące innych spowodują, że Luis Manuel Otero Alcántara wyjdzie z więzienia i będzie mógł dalej promować najważniejsze wolnościowe idee w tym wolność słowa i zgromadzeń. - Powiedziała Katarzyna Kalinowska.

Akcja potrwa od 28 listopada do 10 grudnia. W tym czasie listy będzie można napisać na kampusach uczelni przy ul. Traugutta 61a i ul. Mazowieckie 7a​. Z kolei 26 listopada i 3 grudnia, stanowisko do pisania listów będzie również dostępne przy ul. Chrobrego 1. Więcej informacji na temat akcji znajdziecie m.in. na wydarzeniu na FB.