zbiornik Orzechowa

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Ustronie

Wędkarze przejmą oczko wodne na ul. Orzechowej. W wodzie mają pojawić się ryby.

2024-07-01 10:45

Najpierw potrzebna będzie ocenić stan zbiornika, potem mają się tam pojawić ryby. Zbiornik wodny znajdujący się przy ul. Orzechowej na os. Ustronie w Radomiu przejmie Polski Związek Wędkarski Oddział w Radomiu.

Przejęcie zbiornika wodnego przy ul. Orzechowej w Radomiu to efekt porozumienia jakie PZW zawarł z władzami Spółdzielni Mieszkaniowej "Ustronie". Dzięki temu zbiornik zostanie zarybiony, a dodatkowo będą tam organizowane zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. 

- Chcemy, żeby przychodziły tutaj dzieci z klubu osiedlowego, oraz uczniowie z dwóch szkół podstawowych,które znajdują się tutaj na Ustroniu. Będą mogli oni korzystać z naszej wiedzy tej ichtiologicznej i przyrodniczej. Mamy nadzieję, że poszerzymy ich wiedzę dotyczącą korzystania ze środowiska naturalnego. Jeżeli chodzi o zarybianie, najpierw musimy sprawdzić jakie ryby tu pływają i dobrać odpowiednią ilość, żeby zamknąć obieg troficzny. Nie chcemy doprowadzić do przyduchy lub karłowacenia populacji ryb - mówi Mariusz Makowski dyrektor Biura Zarządu Polskiego Związku Wędkarstwa w Radomiu.

Teraz wędkarze mogą łowić ryby między innymi  nad zalewem na Borkach.