Wirtualny świat – realne wyzwania! Uczniowie PSP 32 w Radomiu znają zagrożenia w sieci!

2022-02-21 19:27

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole odbyły się specjalne zajęcia, podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się jak unikać zagrożeń czyhających na nich w internecie.

Życie bez internetu we współczesnym świecie wydaje się niemożliwe. Jest źródłem informacji i centrum rozrywki oraz pozwala porozumiewać się z innymi, ale także czyha tam wiele niebezpieczeństw. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 32 w Radomiu poznali jednak zasady bezpiecznego korzystania z internetu. wszystko podczas specjalnych zajęć mówi Natalia Machnio nauczycielka

Naszym zadaniem jest uczyć dzieci korzystać z niego w taki sposób, by minimalizować ryzyko zagrożeń, a jednocześnie jak najlepiej wykorzystać jego potencjał. Gościliśmy w szkole fantastycznego gościa – Pancerniaka Hatetepesa. To przyjaciel Żyrafy Lokatki z SKO, który odpowiada za bezpieczeństwo w sieci. Uczniowie klasy IIb i IVb razem z Hatetepesem wzięli udział w lekcji na temat cyberbezpieczeństwa. Uczniowie uzyskali cenne wskazówki jak w bezpieczny sposób korzystać z możliwości jakie daje im internet. Mamy nadzieję, że zdobyte informacje staną się niezastąpione i uczniowie będą bardziej świadomi niebezpieczeństw, które mogą na nich czyhać w wirtualnym świecie.

Wszyscy biorący udział w lekcji otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa oraz gadżety SKO.