Radomski Szpital Specjalistyczny

i

Autor: źródło: RSS

Wracają porody rodzinne w miejskim szpitalu. Od kiedy?

2021-05-31 13:52

Radomski Szpital Specjalistyczny wraca z rodzinnymi porodami. Przyszłej mamie przy porodzie będzie mogła towarzyszyć tylko jedna bliska osoba.

Od wtorku, 1 czerwca przyszłym mamom na sali porodowej będą mogli towarzyszyć bliscy. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa, z ciężarną na sali i oddziale będzie mogła przebywać tylko jedna bliska osoba.

Ze względu na pandemię musimy zachowywać szczególne zasady bezpieczeństwa, między innymi w porodzie może towarzyszyć tylko jedna osoba, która przed wejściem do szpitala będzie miała zmierzoną temperaturę, saturację i pobrany wymaz w kierunku SARS-CoV-2. Osoba bliska towarzyszy rodzącej w sali porodowej od momentu rozpoczętego porodu i powinna opuścić oddział w ciągu 2 godzin po zakończonym porodzie. Osoba towarzysząca przez cały okres porodu powinna mieć założoną maskę ochronną - powiedziała Elżbieta Cieślak, rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Szczegółowe informacje na temat porodów rodzinnych w lecznicy znajdują się na stronie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?