Autobusy elektryczne

i

Autor: Karol Pakosz (zdjęcie poglądowe)

Young Ekosia wyjedzie na ulicę Radomia! Rozstrzygnięto konkurs na imiona dla kolejnych elektrycznych autobusów

2022-09-22 9:06

Mieszkańcy wybierali spośród 20 propozycji jakie przeszły do finałowego głosowania. Które imiona otrzymają nowe elektryki? O tym w artykule.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ogłosiło dzisiaj wyniki konkursu na imiona dla 6 nowych elektrycznych autobusów. Łącznie na konkurs nadesłano prawie 400 propozycji, a komisja wybrała 20 z nich na które mieszkańcy oddawali swoje głosy.

Wśród finałowej 20-tki nie brakowało pomysłowych imion i radomianie mogli wybrać m.in. ELEKTRIKO RADOMIKO czy ZA PAN PRĄD. Łącznie oddano ponad 5300 głosów. Ostatecznie internauci wybrali następujące imiona: "YOUNG EKOSIA", "PRĄDOZAUR", "PAN TOGRAF", "MEGAMOCNY", "ENERGICZNY JAMNIK" i "ELEKTRODZILLA".

Nowe elektryczne autobusy ze swoimi wyjątkowymi imionami będą jeździć po Radomiu już od przyszłego roku.​ Warto również przypomnieć że dziś jest Dzień Bez Samochodu i ostatni dzień Europejskiego Tygodnia Mobilności. Tego dnia za darmo możemy pojechać komunikacją miejską czy pociągami Kolei Mazowieckich. Więcej o tym pisaliśmy TU i TU.