kameralne Lato

i

Autor: źródło FB Kameralne lato

Wydarzenia

Za miesiąc rusza Kameralne Lato. Znamy wyniki selekcji filmów do konkursu ogólnopolskiego i międzynarodowego

2024-06-14 10:58

Za miesiąc Radom po raz kolejny stanie się stolicą filmu. Odbędzie się po raz kolejny festiwal "Kameralne Lato" Wiemy już ile filmów znajdzie się w konkursie. Nadesłane produkcję oceniać będzie jury złożone z doświadczonych filmowców.

Już po raz 17. Radom stanie się stolica kina. Przez tydzień odbywać się warsztaty, projekcje i spotkania z twórcami polskiego kina. Jednak najważniejszy będzie konkurs filmowy. Do tegorocznych konkursów na FREEDOM Film Festival - ogólnopolskiego i międzynarodowego - zostały zgłoszone łącznie 252 produkcje filmowe, spośród których zespół selekcjonerski wybrał kolejno 26 i 16 filmów krótkometrażowych.

– Cieszy mnie to, że w ramach konkursu międzynarodowego pokażemy filmy, które dotykają bieżących, palących wydarzeń, jak wojny w Strefie Gazy i w Ukrainie, bądź ukazują wpływ social mediów czy AI na życie młodych ludzi. Nie zabraknie też kina gatunkowego jak horror  i komedia. Warto zauważyć też, że w bardzo różnorodnym tematycznie i gatunkowo konkursie polskim większość filmów jest wyreżyserowana przez kobiety, co pokazuje, jak bardzo zmienia się polskie kino u swoich podstaw – mówi Łukasz Adamski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Pokazy filmów konkursowych odbędą się w dniach 10-12 lipca w MCSW Elektrownia w Radomiu