Zakończyła się druga edycja akcji Bądź Eko - Uratuj Choinkę

i

Autor: Źródło: facebook.com/zielonaakcja.eu

Środowisko

Zakończyła się druga edycja akcji "Bądź Eko - Uratuj Choinkę"

2024-02-05 15:57

Mieszkańcy z Radomia i okolic przekazali kilkadziesiąt świątecznych drzewek które mają zyskać drugie życie. Więcej o tym w artykule.

54 świąteczne drzewka - Tyle ich przekazali mieszkańcy z Radomia i okolic w ramach akcji "Bądź eko-uratuj choinkę". Przypomnijmy, jej celem jest zapewnienie drzewkom drugiego życia po okresie świąt. Organizatorzy, czyli społecznicy ze stowarzyszenia Zielona Akcja przez prawie miesiąc odbierali choinki zarówno od radomian którzy się zgłosili jak i okolicznych mieszkańców. Niektóre drzewka, dzięki przekazanym informacjom były także zabrane z okolic śmietników przy których leżały. Jak mówił nam Rafał Gałecki z Zielonej Akcji, druga edycja "Bądź eko-uratuj choinkę" jest dużym sukcesem dla stowarzyszenia:

Mamy 54 drzewka a według informacji z naszego archiwum w poprzednich akcji ich liczba wynosiła 23. Oznacza to że mamy ich ponad dwa razy więcej niż rok temu. Niektórzy mieszkańcy drugi raz z rzędu przekazywali do nas choinki co bardzo nas cieszy.

Większość pozyskanych drzewek czyli 41 jest ciętych i zostaną przerobione na zrębki. Pozostałe 13 to choinki doniczkowe które zostaną wysadzone w przestrzeni miejskiej czy na ogrodzie społecznym, ale jak tłumaczy Rafał Gałecki:

W przypadku części drzewek [doniczkowych - dop. red.] widać że nie były hodowane w donicy a wykopywane i w nich obsadzane, więc już teraz możemy powiedzieć że te drzewka nie mają praktycznie szansy na to żeby przyjęły się po wysadzeniu.

Stowarzyszenie Zielona Akcja planuje w przyszłym roku trzecią edycję akcji dawania choinkom drugiego życia.