Zadbaj o swoje bezpieczeństwo nad wodą

i

Autor: pixabay

BEZPIECZEŃSTWO

Ratownicy ostrzegają, plaża to nie jest miejsce na spożywanie alkoholu

2024-07-11 11:45

Sezon letni trwa w pełni. Wysokie temperatury zachęcają do odpoczynku nad wodą. Pamiętajmy, jednak o swoim bezpieczeństwie i wypoczywajmy z głową.

Latem chętnie korzystamy z odpoczynku nad wodą. Ratownicy, apelują jednak, by robić to z głową i dbać o swoje bezpieczeństwo. - Plagą na plażach jest alkohol, który jest jedną z przyczyn tragedii podczas kąpieli - mówi Paweł Stefański, prezes radomskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego:

Pomimo wielu przeprowadzonych kampanii edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa nad wodą, alkohol jest niestety nadal obecny na plażach. W mojej wieloletniej działalności ratowniczej, mogę jasno stwierdzić, że wszystkie poważne wypadki nad wodą dotyczyły osób po spożyciu znacznej ilości alkoholu. Substancja ta powoduje, że czujemy większą pewność siebie, wydaje nam się, że jesteśmy super bohaterami i to już jest gotowy przepis na problemy w trakcie naszego odpoczynku nad wodą.

Ratownicy przypominają także, by wybierać kąpieliska strzeżone. Te możemy sprawdzić na tej stronie https://sk.gis.gov.pl/