Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Budowa mieszkań na wynajem na Michałowie - Trwają prace projektowe

2022-05-20 12:09

Po stworzeniu dokumentacji miasto ogłosi przetarg na budowę 9-piętrowego bloku. Więcej o tym w artykule.

Trwają prace projektowe nowego bloku na Michałowie. Po ich zakończeniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę. Przypomnijmy, miasto chcę zapewnić lokale na wynajem przy zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka. Będzie to 9-piętrowy blok z 90 mieszkaniami. Dodatkowo, powstaną m.in. miejsca parkingowe i plac zabaw. Miasto chce zrealizować ten projekt przy wsparciu z zewnątrz:

Chcemy sfinansować tą inwestycje przy jak największym udziale funduszy zewnętrznych. Liczymy bardzo na współprace z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, ale też pewnie wszyscy liczymy na jak najszybsze odblokowanie środków unijnych, ponieważ w tym pieniądzach na pewno jest szansa na znacznie większy zakres prac przy budowie mieszkań. - Powiedział nam Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Jak dodaje prezydent Radomia, takie mieszkania są potrzebne:

Przy szalejących cenach, wysokiej inflacji, wysokich ratach kredytów hipotecznych, ale też przy zmniejszonej zdolności kredytowej dla młodych ludzi, każde miasto, które chce być dla nich atrakcyjne, musi poszerzać swoją bazę mieszkań na wynajem.

Blok będzie gotowy prawdopodobnie za 2-3 lata. Przypomnijmy, niedawno przy ul. Tytoniowej oddano do użytku 124 lokale w ramach Mieszkania Plus.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE