Szpital tymczasowy

i

Autor: Getty Images

Co dalej z trzecim szpitalem w Radomiu ?

2021-11-29 14:43

Nawet 400 milionów złotych może kosztować wybudowanie i uruchomienie trzeciego szpitala w Radomiu. Miasta jednak suma nie przeraża bo liczy na pieniądze z budżetu państwa i europejskiej. Obecnie trwa przygotowanie analizy potrzeb.

O potrzebie budowy trzeciego szpitale władze miasta mówią od początku roku. Nowy szpital powstałby w południowej części miasta.

- Zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych jak na razie prowadzimy analizę potrzeb i wymagań. To jest skomplikowany dokument. Opiera się na wielu założeniach i jest wielopłaszczyznowy. Chodzi o potrzeby nie tylko Radomia i regionu radomskiego, ale całej Polski. Potrzebne są więc konsultacje z Ministerstwem Zdrowia. Taki szpital,który by powstał przy współudziale uniwersytetu to są olbrzymie pieniądze, nawet 400 milionów złotych. Miasta nie stać nawet w perspektywie 10 letniej na finansowanie takiej inwestycji. Premier Morawiecki zapewniał, że jeden komponent polskiego ładu ma właśnie dotyczyć inwestycji w ochronie zdrowia. Liczymy też na pieniądze z budżetu unijnego. Chcemy być gotowi z analizą i w momencie w którym będą te fundusze zewnętrzne być gotowym na ich pozyskiwanie i przygotowanie montażu finansowego- mówi Radosław Witkowski prezydent Radomia.

W nowym szpitalu swoje praktyki mogliby mieć studenci z wydziału lekarskiego Uniwersytetu Technologiczno Humanistycznego w Radomiu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE