drożej za wodę

i

Autor: Pixabay.com

Co z cenami wody w Radomiu?

2022-09-20 10:06

Droższy prąd to również większe rachunki za wodę. Miasto otworzyło wczoraj oferty w przetargu na dostarczenie energii elektrycznej- oferta jest niemal dziewięciokrotnie wyższa niż w ubiegłym roku. Ceny prądu mogą bezpośrednio wpłynąć na ceny wody w mieście.

Wczoraj miasto poinformowało o wyniku przetargu dostarczenia energii elektrycznej- ceny prądu mogą wzrosnąć nawet dziewięciokrotnie. A co z cenami wody? W sumie w całej Polsce samorządy złożyły prawie 400 wniosków dotyczących zmiany taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków do Wód Polskich w związku z inflacją. Wodociągi Miejskie w Radomiu nie złożyły jeszcze takiego wniosku, ale w związku z wysokimi cenami prądu nie jest to wykluczone.

Produkcja wody opiera się na energii elektrycznej, dostarczeniu wody i utrzymaniu ciśnienia w sieci. To generalnie powoduje to, ze cena jedno mega wato godziny jest dla nas bardzo ważna jeśli chodzi o ustalenie kosztu dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków.

Wyjaśnia Wiceprezes Wodociągów Miejskich w Radomiu Jakub Kolecki.

Z oferty jaką otrzymało miasto wynika , że cena za energię w 2023 roku w Radomiu wzrosłaby z 42 milionów do 377 milionów złotych.