wymazy punkty WOT

i

Autor: fot. 6MBOT

Dwa punkty poboru wymazów prowadzonych przez WOT

2022-02-07 13:30

4 tysiące wymazów pobrali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w punkcie który funkcjonuje przy radomskim sanepidzie przy ul. Okulickiego od początku grudnia. Od tygodnia żołnierze pobierają też wymazów punkcie w Pionkach.

Punkt poboru wymazów przy ul. Okulickiego w Radomiu to miejsce gdzie najlepiej widać piątą falę pandemii. Dziennie żołnierze pobierają obecnie nawet 200 testów. Wymazy są pobierane w Radomiu w dni powszednie od 9 do 14. Jednak to nie jedyne miejsce gdzie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pobierają wymazy. Drugim z nich jest otworzony przed tygodnie punkt w Pionkach.

- Wielu mieszkańców Pionek i okolic nie wie jeszcze o nowo powstałym punkcie i niepotrzebnie jeździ do Radomia. Dlatego zależy nam, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o punkcie wymazowym przy ul. Sienkiewicza 29 obsługiwanym przez przeszkolonych w tym zakresie żołnierzy. Punkt czynny jest codziennie: w piątki i środy w godzinach od 10.00 do 18.00, natomiast w pozostałe dni tygodnia – od 8.00 do 16.00 - mówi mjr Artur Wasilewski - dowódca 62 batalionu lekkiej piechoty w Radomiu. 

Z punktów skorzystać mogą osoby posiadające skierowanie. Wymazy pobierane są bezpłatnie.