karetki MSS

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Zdrowie

Dwie nowe karetki trafiły do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu

2023-11-16 14:41

O dwie karetki przeznaczone do transportu pacjentów wzbogacił się dzisiaj Mazowiecki Szpital Specjalistyczny. Teraz w sumie będzie ich osiem. Zakup został sfinansowany przez zarząd województwa mazowieckiego.

Zakup karetek kosztował 740 tysięcy złotych i został sfinansowany z funduszu, który był przeznaczony na walkę z COVID-19.

- Wymiana i uzupełnianie floty karetek jest bardzo ważne. Dzisiaj dowiedziałem się, że jedna z karetek zakupionych z budżetu obywatelskiego Mazowsza ma już zrobione 130 tysięcy kilometrów. To dużo biorąc pod uwagę, że została przekazana nie dawno. To tylko pokazuję, jak bardzo są eksploatowane karetki. Tym bardziej cieszę się, że dzisiaj możemy przekazać dwie kolejne - mówi Rafał Rajkowski wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Karetki będą przekazywane głównie do transportu pacjentów.

- Karetka przeznaczona jest do transportu medycznego pacjentów do domu i ze szpitala do innych szpitali. Wyposażona jest w noszę, wózek czy tlen - mówi Robert Kalbarczyk kierowca karetek w szpitalu na Józefowie.

Miesięcznie karetki transportowe w szpitalu na Józefowie wyjeżdżają ponad 300 razy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE