Wakacje

Dziś zakończenie roku szkolnego

2023-06-23 10:13

Radomscy uczniowie rozpoczynają dwumiesięczny okres wypoczynku, a my zajrzeliśmy do PSP nr 13 by zapytać jak minął im rok szkolny.

Na ten dzień czekali kilka miesięcy. Dziś dla ponad 4,7 mln uczniów z ponad 20 tys. szkół kończy się rok szkolny a rozpoczynają wakacje. Tego dnia zamiast lekcji odbywają się oficjalne apele i nie brakuje zarówno przemów jak podziękowań. Podobnie wyglądało to w radomskich placówkach w tym Publicznej Szkole Podstawowej nr 13 w Radomiu którą odwiedził nasz reporter. Jaki był dla nich ten rok?

Był to dla nas wymagający rok, ponieważ młodzież i dzieci przez cały czas muszą przyzwyczajać się do normalnego trybu pracy. Był to czas kiedy wszystkie zajęcia odbywały się stacjonarnie, więc było nieco problemów z przestawieniem się dzieci na takie zajęcia. - Powiedziała Małgorzata Filipiak, dyrektorka PSP nr 13 w Radomiu.

Uczniowie z PSP nr 13 cieszą się z zasłużonego odpoczynku, ale jak cześć z nich mówiła będzie im trochę brakować szkolnych ławek:

- Ten rok był dla mnie niezapomniany i żałuje że już się kończy ponieważ poznałam wiele osób z innych klas i z niektórymi stracę kontakt bo część wyjeżdża na wakacje.

- Fajnie było, cieszyłem będąc w szkole i miałem super oceny: piątki, szóstki  i czwórki.

Jako redakcja, życzymy wszystkim uczniom udanych wakacji!