Radomiak

Autor: radomiak.pl

Ekstraklasa: Radomiak z drugą porażką z rzędu

2022-04-22 20:13

W meczu 30 kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka przegrali przed własną publicznością z Cracovią. Mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Gol padł w 24 minucie. Bramkę zdobył Jakub Myszor. W 69 minucie padła druga bramka dla drużyny gości, jednak ze spalonego. Kilka minut później Radomiak miał szanse wyrównać to spotkanie. Leandro uderzył jednak w słupek. W 85 minucie kibice mieli nadzieję na kolejne wyrównanie. Sędzia podyktował rzut karny dla Radomiaka, ale po sprawdzeniu na VARze anulował swoją decyzję. Dla podopiecznych Dariusza Banasika była to druga porażka przed własną publicznością, a siódma w sezonie.

O kolejne punkty Radomiak powalczy na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Mecz w piątek (29 kwietnia) o 20.30.

Radomiak Radom - Cracovia 0:1 (0:1)

Jakub Myszor 24

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 37. Gonçalo Silva (73, 22. Tiago Matos), 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro, 8. Luizão (15, 23. Filipe Nascimento), 35. Daniel Łukasik, 10. Mateusz Radecki (46, 13. Maurides), 20. Luís Machado (46, 11. Jô Santos) - 19. Karol Angielski (73, 97. Dominik Sokół).

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo - 2. Cornel Râpă, 85. David Jablonský, 88. Matej Rodin, 5. Virgil Ghiță, 3. Michal Sipľak - 38. Jakub Myszor (76, 25. Otar Kakabadze), 6. Sylwester Lusiusz (71, 20. Karol Knap), 10. Pelle van Amersfoort, 80. Jewhen Konoplanka (71, 11. Michał Rakoczy) - 7. Rivaldinho (61, 22. Florian Loshaj).

Żółte kartki: Łukasik, Raphael Rossi, Jô Santos, Filipe Nascimento - Jablonský, Rodin.