temida

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Sąd

Jest wyrok w sprawie wypadku w którym zgineła Lucyna Wiśniewska

2023-12-29 10:09

Sąd w Radomiu skazał nieprawomocnym wyrokiem na 3 lata więzienia 59-letniego kierowcę oskarżonego o spowodowanie wypadku drogowego w którym zginęła była dyrektor radomskiego sanepidu.

3 lata więzienia i 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów - To wyrok jaki usłyszał Wiesław S. w sprawie wypadku drogowego w którym zginęła była posłanka i dyrektorka radomskiego sanepidu Lucyna Wiśniewska. 59-letni mężczyzna został uznany winnym czynu z art. 177 § 2 kk czyli spowodowania wypadku. W ramach wyroku na poczet kary dotyczącej zakazu prowadzenia pojazdów zaliczono okres zatrzymania prawa jazdy od 20 marca tego roku.

Przypomnijmy, wypadek miał miejsce pod koniec października ubiegłego roku na drodze krajowej nr 9 w Modrzejowicach koło Skaryszewa. 59-latek został oskarżony o umyślne naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Według śledczych, mężczyzna kierując autem miał wykonać niedozwolony manewr wyprzedzania na oznakowanym skrzyżowaniu jadąc z nadmierną prędkością wynoszącą 151 km na godzinę, czym miał doprowadzić do zderzenia z prawidłowo jadącym drugim autem które prowadziła Lucyna Wiśniewska.

59-latek nie przyznał się do zarzuconego mu czynu, odmówił składania wyjaśnień. Mężczyzna odpowiadał jedynie na pytania swojego obrońcy. Wyraził żal i skruchę w związku z tym ze doszło do wypadku. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny i przysługuje od niego apelacja. Jak poinformował nas rzecznik sądu okręgowego w Radomiu, obrońca oskarżonego i pełnomocnik bliskich ofiary złożyli wnioski o sporządzenie przez sędziego pisemnego uzasadnienia wyroku. Oznacza to że prawdopodobnie strony będą składać apelacje.