"Jestem gotowy do rozmowy"- tak Radosław Witkowski komentuje pomysł referendum o jego odwołanie

2026-05-28 14:29

Jestem gotowy do rozmowy o tym co dzieje się w Radomiu. Tak prezydent miasta ​Radosław Witkowski skomentował pomysł dotyczący referendum w sprawie odwołania władz Radomia i rady miasta. Od wczoraj na terenie Radomia trwa zbiórka podpisów pod wnioskiem.

magistrat

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Komitet referendalny został zarejestrowany wczoraj i od wczoraj ruszyło zbieranie podpisów. Inicjatorzy referendum zarzucają prezydentowi Witkowskiemu, że prowadzi politykę niegospodarności, doprowadzając do wzrostu zadłużenia miasta i wyludniania się Radomia. Kolejnym z zarzutów kierowanym pod adresem obecnych władz jest obsadzania stanowisk w spółkach miejskich osobami niekompetentnymi, wskazanymi wyłącznie z partyjnego klucza.

 Mogę państwu zadeklarować, że jeśli pozyskam informacje, gdzie te podpisy są gdzie podpisy są zbierane, to oczywiście mogę się tam pojawić - nawet z kawą. Częstując przedstawicieli komitetu kawą  mogę porozmawiać o sprawach, które są z ich punktu widzenia są ważne dla Radomia. Uważam, że nasze miasto wymaga cały czas wielkich starań, żeby wykorzystywać jego potencjał. Przede wszystkim wykorzystywać  dobrą współpracę z samorządem województwa mazowieckiego. Mamy wiele takich przykładów dobrej współpracy z polskim rządem. Wybory demokratyczne w roku 2029 i to one powinny rozstrzygać o o tym, kto rządzi w Radomiu. Natomiast ja oczywiście stoję na stanowisku, że jeśli jest taka potrzeba, żeby wcześniej rozmawiać z wykorzystaniem metod demokratycznych, zawartych w polskim prawie, to oczywiście jestem jak najbardziej gotowy do dyskusji - mówi prezydent Radosław Witkowski. 

Budowa radomskiego „Medyka” na finiszu

Na zebranie podpisów komitet ma 60 dni. 

Zobacz galerię z nocy muzeów w Lasach Państwowych: