lądowisko fot. Archiwum

i

Autor: Wojciech Wójcikowski fot. Archiwum

Jeszcze w tym roku będzie modernizacja lądowiska

2022-09-20 9:12

Do końca roku ma zostać przeprowadzony remont lądowiska przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Lądują tam śmigłowce, których służą do przewożenia pacjentów do innych szpitali

To jedyne miejsce w Radomiu gdzie mogą lądować śmigłowce lotniczego pogotowia ratunkowego oraz wojskowe Sokoły. Koszysta z niego również Radomski Szpital Specjalistyczny. Modernizacja lądowiska była jednym ze zwycięskich projektów w budżecie obywatelskim Mazowsza. Prace mają się zakończyć do końca roku.

- Prace związane z modernizacją lądowiska przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zatwierdzony został projekt budowlany. Prace zakończą się do końca roku. Modernizacja przyszpitalnego lądowiska obejmie między innymi demontaż istniejącego oświetlenia nawigacyjnego, nawierzchni utwardzonych i budowę nowego systemu oświetlenia i nawierzchni wraz z drogą dojazdową, monitoring lądowiska, sterowanie, oznakowanie przeszkodowe budynków szpitala, oraz środki przeciwpożarowe- mówi Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Modernizacja lądowiska ma kosztować około miliona złotych.