Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay (Zdjęcie poglądowe)

Konkurs dla dzieci na najpiękniejszą ozdobę choinkową

2021-12-06 13:32

Muzeum Wsi Radomskiej zachęca do wzięcia udziału w konkursie. Więcej o tym w artykule.

Chcą rozwijać zdolności najmłodszych. Muzeum Wsi Radomskiej organizuje konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Prace można nadsyłać w dwóch kategoriach, a jedną z nich jest ozdoba wykonana w tradycyjny sposób:

Chcielibyśmy aby ozdoba była wykonana przede wszystkim z papieru, z bibuły, ze sreberka które kiedyś były. Mogą być złotka, słoma, koraliki, jakieś włóczki.

Powiedziała nam Ilona Jaroszek, dyrektor muzeum. Druga kategoria to ozdoba współczesna. Jak dodaje Ilona Jaroszek, osoby które do tej pory nie próbowały tworzyć tradycyjnych ozdób, mogą sięgnąć po porady m.in. na fanpage'u muzeum:

Na naszym facebooku, w tamtym roku mielismy program dla dzieci "Działaj". Tam będzie wiele takich filmów, jak się przygotowuje ozdoby choinkowe. Zachęcam do tego żeby zobaczyć jak zrobić zwykły łańcuch z papieru kolorowego, myślę że to nie jest trudne, ale jak zrobić bombkę, czy ozdobę choinkową z opłatka, czyli tzw. światy, to już nie jest takie łatwe, chociaż po obejrzeniu filmu myślę że wiedza na ten temat będzie dużo większa.

Pracę można nadsyłać do 14 stycznia. Szczegóły na stronie muzeum.

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?